Taip gera, kad yra tokia diena,
Kai supranti, jog Žemė – mūsų planeta,
Kad ja grožėtis tu kasdien gali
Ir padėkot skubi, nes vieną ją turi.
Dėkoji jai už ežerus melsvus,
Už žalią mišką, žydinčius laukus.
Už upės vingį, Baltijos bangas,
Už ryto aušrą, vakaro žaras.
Dėkoji jai už nuometus rūkų,
Už baltą gėlę žiemą ant langų.
Už bitės dūzgesį, kalenimą gandrų,
Už saulės šokį ant mažų delnų.
Tarp milijono skriejančių žvaigždžių,
Esi brangiausia mums visatoj tu.
Tave kaip lobį saugosim širdy,
Kol suksies tu, kol plaks krūtinėj ji.
(Kęstutis Ivinskis)
Kaip ir kasmet, Kovo 20-ąją ,,Dobiliuke“ minėjome pasaulinę Žemės dieną. Kartu domėjomės, ką būtų galima panaudoti dar kartą: iš tualetinio popieriaus ritinėlių, kartono gaminome tulpes. Spalvingi žiedai nušvito saulės spinduliuose. Įkūrėme atliekų rūšiavimo aikštelę, kuri leido ir patiems mažiausiems susipažinti su rūšiavimo procesu. Pamatuoti Žemės dydį ir atskleisti jos grožį leido kūrybinė veikla, kurioje vaikai spalvino iš kartono iškirptą Žemės rutulį.
Kartu susipažinome su švaraus pasaulio trispalve: geltona, žalia, mėlyna. Gaminome rūšiavimo plakatus, ant kurių klijavome tinkamų rūšiuoti žaliavų paveikslėlius: plastiko pakuotes, butelius, kamštelius ir kt. Šios veiklos leido lengviau suprasti, kiek buityje likusių šiukšlių gali būti perdirbamos ir panaudojamos dar sykį. Tik iškilo klausimas – ką daryti su maisto atliekomis, medžių lapais, šakelėmis…? Į šį klausimą padėjo atsakyti įkurtas kompostavimo centras, kuriame galėjome pamatyti irstančias maisto ir organines medžiagas, sliekus. Čia pat galėjome susipažinti su slieko istorija apie kompostavimą.
O kaip be žaliojo kampelio? Juk miškai – mūsų Žemės plaučiai. Susipažinome su kambarinėmis gėlėmis. Kiekviena grupė atsinešė gėlės sodinuką, kuriuo rūpinsis, stebės ir fiksuos augimą, džiaugsis žiedais.
Nepamirškime, mes visi galime ir turime prisidėti, kad mūsų planeta Žemė atsikvėptų, patirtų tik gerus darbus, rūpestį, meilę…
Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Lina Urbštonavičė.