Apie projektą

Tyrimai parodė, kad užsienio kalbų mokymas ikimokykliniame amžiuje tobulina vaikų mąstymą, klausymo ir išklausymo gebėjimus, sakytinę kalbą.  Mūsų projekto tikslas – supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su anglų kalba, sukurti paprastą užsienio kalbų infrastruktūrą ikimokyklinio amžiaus vaikams. Šiame ikimokyklinio ugdymo projekte bus vykdomas ugdymas, kuris apims holistinę įstaigos veiklą. Bus taikomos muzikinės, meninės ir skaitmeninės veiklos, kurios suteiks vaikams erdvės laisvai kurti, improvizuoti ir kartu žaisti vartojant angliškus žodžius. Į įstaigą bus kviečiami anglų kalbos pedagogai, taip pat bus kviečiami  bendradarbiauti ugdytinių tėvai.

Projekto kūrėja ir koordinatorė – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Kondrotienė.

Projekto dalyviai:

• Ikimokyklinio ugdymo grupės „Kiškučiai“ ugdytiniai ir mokytojai – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Kondrotienė;
  • Priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai ir mokytoja – priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Audronė Varkalienė.

Projekto laikotarpis:

2021 m. – 2022 m.

Vaikų amžius:

3 – 6 metų vaikai.

Tikslai:

• sukurti pagrindinę užsienio kalbų infrastruktūrą skirtingoms kultūroms;
  • išmokti pagarbos ir tolerancijos skirtingoms kultūroms mokantis anglų kalbos.
  • kalbėti paprastais dialogais;
  • mokytis dainuoti angliškas dainas, eilėraščius ir pan;
  • tobulinti darbo grupėje ir bendravimo įgūdžius;
  • lavinti smulkiąją motoriką;
  • sukurti smalsumo ir atradimo jausmą;
  • ugdyti pareigos ir atsakomybės jausmą;
  • žaisti skaitmeninius žaidimus ir naudoti skaitmeninius įrankius;
  • užtikrinti, kad ugdytinių tėvai ir kiti įstaigos pedagogai prisiimtų aktyvų vaidmenį projekte.

Norint pasiekti šiuos tikslus, bus atliekamos tokios veiklos, kaip dainavimas, tyrinėjimas, meninė veikla, eilėraščių mokymasis,  fizinio ugdymo užsiėmimai, konkursai, darbas internetu su kitais projekto partneriais.

Projekto eiga:

SPALIS

• Webinarai, susipažinimas su projekto partneriais, projekto eigos aptarimas, pasiskirstymas darbais tarp projekto partnerių, logotipo kūrimas;
  • „Lengvoji matematika“ skaičių rašymas, susipažinimas su spalvomis;

LAPKRITIS

• Taisyklių kūrimas;
  • Įvadiniai vaizdo įrašai, vartojant trumpus, paprastus sakinius;

GRUODIS

• Kūno dalys, formos, apranga;

SAUSIS

• Gyvūnai, kryptys, veiklos su edukacine bite „Bee bot“;

VASARIS

• Profesijos, šeimos nariai;

KOVAS

• Metų laikai, oro sąlygos, emocijos;

BALANDIS

• Maisto produktai, pojūčiai;

GEGUŽĖ

• Valandos;

BIRŽELIS

• Paraiškų teikimas kokybės ženkleliui gauti.

Tikėtini rezultatai

Vykdant šią projektinę veiklą  vaikai bus mokomi užsienio kalbos supratimo. Taip vaikai  išmoks gerbti skirtingas kalbas ir kultūras. Šiuolaikinių vaikų motyvacija ir smalsumas gana dideli, tad ugdymosi aplinka bus sudaryta atsižvelgiant į vaikų poreikius ir amžių.