Mokykloje jau vyksta pirmieji Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ mokinių klubo susitikimai! Aptariami pirmieji darbai ir peržvelgiamos, numatomos tolimesnės veiklos! Jeigu nori išmėginti savo jėgas – JUNKIS prie mūsų būrio! LAUKIAME!

                   

Akimirkos iš pirmojo nuotolinio sutikimo su partneriais iš Portugalijos

Nors ir mokomės nuotoliniu būdu, tačiau nesnaudžiame ir vykdome projekto Erasmus+ „From tradition to innovation“ veiklas. 2021 m. balandžio 26 d., mokyklos Erasmus klubo nariai, nors tik kompiuterio ekrane, virtualiai „ZOOM“ aplinkoje, susitiko su projekto partneriais iš Portugalijos.
Vyko pamoka-edukacinis užsiėmimas „Let‘s get to know each other“. Jo metu pirmą kartą pamatėme savo draugų iš užsienio veidus, sužinojome jų pomėgius, taip pat turėjome galimybę susipažinti su jų mokykla, biblioteka, klasėmis, meniniais darbeliais ir netgi valgykla!
Mes taip pat supažindinome portugalus ne tik su Lietuva, Kėdainiais, bet klubo narė Austėja papasakojo apie Labūnavą, mūsų mokyklą bei pristatė klubo narius. Pabaigai drauge pažaidėme vaizdo žaidimą programėle „Kahoot“, kuria patikrinome, ką partneriai išmoko apie mūsų šalį, o tuo pačiu įsivertinome ir savo žinias.
Nekantriai laukiame kitų susitikimų su partneriais iš Čekijos ir Lenkijos!

Erasmus+ projekto “From tradition to innovation” logotipo rinkimai

Labūnavos pagrindinė mokykla tęsia Erasmus+ projekto “From tradition to innovation” veiklas. Kviečiame dalyvauti projekto logotipo rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusį savo mokyklos arba projekto partnerių sukurtą logotipą, paspaudus ant nuorodos žemiau:

https://tradition-innovation.eu/…/34-p2-the-project-logo

Gražiausias mokyklos projekto logotipas jau išrinktas!Mokykloje praūžė Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ logotipo rinkimai. Visų klasių mokiniai aktyviai dalyvavo, kūrė, piešė ir balsavo už jiems gražiausią.
Didžiausią balsų skaičių surinko Saulės logotipas. Sveikiname nugalėtoją!

Europos kalbų dienai skirtas susitikimas-veikla su partneriais

Labūnavos pagrindinės mokyklos Erasmus+ klubo nariai, kartu su vykdomo Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ partneriais iš Lenkijos, Čekijos bei Portugalijos 2021 m. spalio 11 d. minėjo Europos kalbų dieną susitikę nuotoliniu būdu „ZOOM“ platformoje.

Susitikimo metu kiekvienos šalies mokiniai anglų kalba skaitė iš savo kalbos išverstą pasakos „Raudonkepuraitė“ versiją, vėliau grupelėse lygino, bandė surasti panašumų bei skirtumų. Taip pat pristatinėjo savo šalies tradicines pasakas, kurias taip pat turėjo išversti į anglų kalbą ir pristatyti įvairiais būdais: vieni vaidino, kiti naudojo savo nupieštus popierinius personažus, treti rodė filmuotą medžiagą, sekė. Patikrinti ar mokiniai buvo atidūs pasakų klausytojai, buvo pasitelkti smagūs klausimynai „Kahoot“ programėlėje.

Susitikimas buvo ne tik informatyvus, smagus, bet jo metu buvo paskelbtas ir projekto logotipo kūrėjo – laimėtojo iš Lenkijos vardas. Turėjome galimybę pabendrauti, nors ir per atstumą, dar artimiau susipažinti vieni su kitais. O kuriems nepavyko sudalyvauti – visuomet galite apžvelgti akimirkas iš projekto vykdymo veiklų ir Erasmus+ klubų gyvenimo internetiniame puslapyje https://tradition-innovation.eu/ .

Erasmus+ projekto veiklos vis aktyviau įtraukia

Mokyklos Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ klubo nariai aktyviai dirba. Šįkart veikla išties meniška ir reikalaujanti kūrybingumo – amatų žodyno kūrimas ir iliustravimas. Pristatome savo partneriams iš Lenkijos, Čekijos ir Portugalijos drožybą – vieną iš tradiciškiausių ir seniausių lietuvių liaudies amatų. Kuriame žodynėlius savo draugams, taip pat siunčiame Jiems ir kalėdinius linkėjimus!

Projekto „From tradition to innovation“ veiklos vis labiau įtraukia!

Mokykloje vykdomo Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ trukmei dėl epidemiologinės situacijos Europoje prasitęsus iki 2023 m. birželio 30 d., vėl jungiamės į įvairias linksmas bei įdomias veiklas su partneriais iš Lenkijos, Čekijos ir Portugalijos.
Mokyklos erdvės pasipuošė Erasmus+ projekto informaciniu kampeliu-stendu, kuriame galime susipažinti su jau įgyvendintomis veiklomis, parnerių šalimis, jų amatų žemėlapiais. Mokiniai įgavo žinių apie šalių menus, patys piešė savo šeimos medžius, kuriuose pasimatė, kokiais amatais garsėjo jų seneliai, proseneliai. Erasmus+ klubo nariai rašė esė, įsivaizduodami esą viduramžių amatininkai. Kūrė amatų žodynėlius gimtąją ir anglų kalbomis, išmoko daug naujų kitų kalbų žodžių. Kūrė, karpė, klijavo, piešė ir net mokėsi bei kartu žaidė „Kahoot“.
Kviečiame peržvelgti ir pasidžiaugti akimirkomis iš projekto veiklų.

Pirmoji Labūnavos pagrindinės mokyklos mokinių projektinė patirtis užsienyje

Gegužės 9 – 13 d. Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ mokinių klubo nariai vyko į partnerių susitikimą Lenkijoje. Ten susitiko mokiniai iš Čekijos, Portugalijos, Lenkijos ir Lietuvos, vedini bendro tikslo – susipažinti su kitų šalių tradicijomis, papročiais, menais ir inovacijomis. Kai kuriems mokiniams, tai buvo ir pirmasis kartas, kai tenka išvykti bei gyventi be tėvų priežiūros.
Darbo savaitė buvo kupina įspūdžių. Pirmoji diena buvo ypatinga, nes laukė susipažinimas su projekto partneriais bei Lenkijos mokykla. Prasidėjo pirmieji darbai drauge: susipažinimo užduotys, prisistatymai, meninės veiklos.
Antrąją projekto dieną, jau drąsesni, pažįstantys vieni kitus, tęsėme darbus, sudarinėjome bendrus daugiakalbius žodynėlius, kūrėme ateities specialybes, pristatinėjome jas ir netgi dalyvavome darbo pokalbiuose. Mokiniai buvo išties originalūs ir kūrybingi! Bandė įsidarbinti kėdžių bandytojais, žiurkių kolekcionieriais, beždžionių kirpėjais ir kt. Taip pat vykome į Lenkijos Torun miestą, susipažinti su jo istorija, architektūra, išbandėme savo jėgas imbierinės duonos kepimo edukacijoje. Išgirdome daug dar negirdėtos informacijos apie Mikalojų Koperniką – lenkų astronomą, matematiką ir ekonomistą, žmogų, kuris pirmasis teigė, jog Žemė sukasi aplink Saulę.
Trečioji diena buvo tokia pat įspūdinga ir nepamirštama, kaip ir jau prabėgusios. Turėjome galimybę apsilankyti moderniame ūkyje, kuriame auginamos bulvės Lay‘s traškučiams, pamatyti modernų karvių auginimo ūkį, kur jos gali jaustis laisvesnės ir netgi sužinojome, kaip atskirti, ar žemė yra derlinga ir nenualinta bei daug kitos naudingos informacijos apie tai, kaip šiuolaikiniai ūkiai siekia ir stengiasi, kad mūsų planeta ir maistas, kurį valgome, būtų kuo sveikesnis ir ekologiškesnis. Vakare susitikome pristatyti savo šalies tradicijas, stereotipus, padainuoti tradicinių dainų ir pašokti.
Ketvirtą projekto susitikimo dieną praleidome Poznan mieste, susipažinome su jo istorija bei dalyvavome smagioje prancūziškų ragelių (croissant) kepimo edukacijoje. Apsilankėme ir įspūdingoje, šiuolaikiškoje ir modernioje Skoda automobilių centro laboratorijoje, kurioje gausu įvairiausių inovacijų: savo kailiu išbandėme automobilio avarijos simuliacijas, vairavimo ypatumus. Suvokėme, kaip svarbu automobilyje segėti saugos diržus ir galėjome pasitikrinti, ar mokame išgelbėti žmogų.
Paskutinioji projekto diena – skirta apibendrinti per savaitę nuveiktus darbus, piligrimų dienoraščio pristatymui, pildymui bei atsisveikinti. Ne vienas mokinys nubraukė ašarą, žadėjo bendrauti ir dar ne kartą susitikti su šalių draugais, vykdant bendras Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ veiklas.

Projekto koordinatorė
Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja
Sandra Varkalaitė

Įvairių Europos kalbų skambesys mokykloje

Rugsėjo 26-oji Europos kalbų diena. Ją paminėjome ir mūsų mokykloje, siekdami skatinti tolerancija kitakalbiams, sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų mokinių atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti ir kelti susidomėjimą kalbėti keliomis kalbomis.

Per pirmąją pamoką išgirdome mokinius kalbant net 6 kalbomis – lietuviškai, latviškai, lenkiškai, čekiškai, portugališkai ir ukrainietiškai. Tuo pačiu pasiruošėme mokykloje vykdomo Erasmus+ „From tradition to innovation“ mokinių iš Europos šalių priėmimui. Išmokome keletą žodžių, ieškojome informacijos apie šalis, iš kurių sulauksime svečių, pristatėme šalių kultūrinius ypatumus bei skirtumus. Tai padės ne tik geriau suprasti vieni kitus, bet suteiks galimybę susirasti naujų draugų. O kad būtų smagiau uždainavome – ukrainietiškai ir angliškai.

Vyr. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja,

projekto koordinatorė Sandra Varkalaitė