Galutinis vykdyto tarptautinio Erasmus+ projekto “C.L.E.V.E.R.” produktas

Galutinis vykdyto tarptautinio Erasmus+ projekto “C.L.E.V.E.R.” produktas – elektroninė metodinė knyga. Naudokitės ir mokykite anglų kalbos linksmai ir efektyviai!

Nuoroda -> Čia <-

Nauja patirtis Portugalijoje

   Kėdainių r. Labūnavos pagrindinė mokykla vykdo mainų projektą ,,Erasmus+ „C.L.E.V.E.R. – Children Learn English Very Easily and Rejoice“.

   „Erasmus+“ projektas C.L.E.V.E.R. – puiki galimybė norintiems įgyti patirties, mokant 3-7 metų vaikus anglų kalbos, pagilinti savo žinias, pažinti kitą šalį ir kultūrą.

   Sausio 14–20 dienomis projekto vykdymo grupės narės Jurgita Vaitiekūnienė ir Gintarė Ivaškevičiūtė-Dirdė lankėsi Portugalijoje, Fundação CEBI mokykloje. Vizito metu mokytojos 5 metų vaikams vedė anglų kalbos pamokėles, dalijosi gerąja patirtimi su projekto organizatoriais ir dalyviais.

    Mokyklos bendruomenė projekto partneriams iš Lenkijos, Latvijos, Turkijos, Slovėnijos, Ispanijos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos parengė įdomią ir turiningą  programą. Projekto dalyviai dalijosi patirtimi, idėjomis ir mokomąja medžiaga, turėjo galimybę sužinoti, su kokias iššūkiais susiduria vietos mokytojai bei švietimo sistema Portugalijoje.

   Visos savaitės darbotvarkė buvo ypatingai įtempta. Darbo laikas persipynė su kultūrine, pažintine ir mokomąja savaitės programa. Projekto organizatoriai kvietė į ekskursijas po žymiausias Portugalijos vietas, organizavo įvairias edukacines veiklas.

   Vizitas Portugalijos Fundação CEBI mokykloje mokytojoms suteikė vertingos profesinės patirties – buvo įdomu susipažinti su panašiu, kartu ir skirtingu mokyklos gyvenimu, kitokiomis darbo sąlygomis bei mokymo organizavimu, pasisemti naujų žinių ir įspūdžių.

Projekto grupės narė Jurgita Vaitiekūnienė

______________________________________________________________

    Labūnavos pagrindinė mokykla nuo 2016 m. vykdo Erasmus+ KA2 projektą “C.L.E.V.E.R. – Children Learn English Very Easily and Rejoice”. Nuo 2016 m. projekto vykdymo grupė jau dalinosi savo patirtimi bei idėjomis, taip pat dalyvavo mokymuose, seminaruose kaip mokyti vaiką anglų kalbos linksmai, žaidžiant ankstyvajame amžiuje, nuo 3 iki 7 metų, jau keturiose šalyse: Italijoje, Ispanijoje, Rumunijoje. Spalio 15-21 dienomis Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos pedagogai lankėsi Slovėnijoje, viename iš didžiausiu Liublianos miesto darželių.

_____________________________________________________________

Išvyka  į Latviją

     2017 metų birželio 7 – 10 dienomis, Labūnavos pagrindinės mokyklos pedagogai, dalyvaujantys tarptautiniame projekte ERASMUS+ „C.L.E.V.E.R.“  Latvijoje susitiko su projekto partneriais. Susitikimas vyko antrame pagal dydį mieste Daugpilyje, darželyje „Saulės zuikutis“, kuriam vadovauja direktorė Jelena Kalmikova. Darželis renovuotas pagal projektą „Ikimokyklinių ugdymo įstaigų infrastruktūros plėtra“. Atsinaujinusi ugdymo įstaiga maloniai nustebino racionaliu grupių, miegamųjų, darbo ir poilsio erdvių išplanavimu, naujais baldeliais, ugdymo priemonių gausa.

     Jau pačią pirmą dieną, darželio darbuotojai kartu su vaikais sutiko svečius nuotaikingu koncertu. Vaikai persirengę įvairiais personažais stengėsi kalbėti, vaidinti, dainuoti anglų kalba. Pristatė parengtą metodinę medžiagą, kurios dėka anglų kalbos mokymas būtų  lengvas ir rezultatyvus.

     Ypatingas dėmesys skiriamas vaikų veiklai lauke. Gerai įrengtos lauko aikštelės, gausu lauko įrengimų ir žaislų. Visi svečiai buvo pakviesti dalyvauti įvairiose rungtyse ir estafetėse. Pedagogai pristatė savo rankomis pagamintas priemones sportinei veiklai.

     Įstaigos direktorė J. Kalmikova pasakojo apie Latvijos švietimo sistemą, darbą savo įstaigoje. Vyko projekto koordinatorių pasitarimai, padarytų darbų aptarimai, numatytos gairės naujiems susitikimams.

     Susitikimo metu pedagogai ne tik  tobulino savo anglų kalbos žinias, bei profesines kompetencijas, bet ir susipažino su Daugpilio miestu. Išvykos laikas sutapo su miesto švente, todėl visą laiką, įvairiose miesto vietose vyko kultūros, sporto renginiai, taip pat užsiėmimai vaikams, mugės, koncertai.

Projekto grupės narė Audronė Varkalienė

_____________________________________________________________

Labūnavos mokyklos mokytojų patirtis Rumunijoje

            Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Erasmus+ „C.L.E.V.E.R. – Children Learn English Very Easily and Rejoice“, projekto vykdymo grupės narės Oksana Nečajeva ir Sandra Galinienė 2017 m. kovo 26 – balandžio 1 dienomis lankėsi Rumunijoje.

Projekto partneriai iš Lenkijos, Latvijos, Turkijos, Portugalijos, Slovėnijos, Ispanijos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos susitiko aptarti vykdomas veiklas bei mokytis.

            Praėjusiuose darbo susitikimuose išmokome PBL ir CLIL metodų naudojimo ugdymo procese. Rumunijoje buvo pristatytas vienas iš ikimokyklinio amžiaus vaikų mokymo anglų kalbos vertinimo ir įsivertinimo būdų. Buvo pristatyta Rumunijos ugdymo sistema, jos ypatumai ir specifika. Turėjome galimybę pamatyti kasdieninę ugdomąją veiklą darželyje ir įsitikinti, kad geriausias būdas pasiekti puikių mokymosi rezultatų yra nuoširdi šypsena ir šiltas, betarpiškas bendravimas su vaiku ir jo šeima. Susitikimo metu organizavome anglų kalbos veiklą 3 metų ugdytiniams, taip pat stebėjome partnerių užsiėmimus.

            Į Lietuvą grįžome kupini gerų emocijų ir prisiminimų, parsivežėme ne tik naujų idėjų,  bet ir daug naudingos medžiagos, kurią panaudosime tolimesnėse projekto veiklose.

Per trumpą susitikimo laiką rumunai pristatė ne tik savo švietimo sistemą, bet ir kultūrą, tradicijas per šokį ir dainą. Jų svetingumas, dosnumas, vaišingumas ir nuoširdumas, mūsų atmintyje išliks kaip esminės ir tipinės rumuno savybės.

Projekto koordinavimo grupė

_____________________________________________________________

Projekto „C.L.E.V.E.R“ atviras anglų kalbos užsiėmimas Kėdainių r. Labūnavos pagrindinėje mokykloje.

https://www.youtube.com/watch?v=IhwdqoP06H0&feature=youtu.be

_____________________________________________________________

             2017 m. vasario 12 – 18 dienomis Labūnavos pagrindinės mokyklos Erasmus+ projekto „C.L.E.V.E.R.“ vykdymo grupės narės Oksana Nečajeva, Sandra Galinienė ir Diana Dovydavičiūtė lankėsi Italijoje. 3-iojo partnerių susitikimo metu sužinojome apie CLIL mokymo metodą ir kaip jį taikyti darbe.

_____________________________________________________________

Užsienio kalbų diena Labūnavos pagrindinėje mokykloje, pagal Erasmus+ projekto “C.L.E.V.E.R.” programą.

httphttps://youtu.be/0xUwOLTqDsIs://youtu.be/0xUwOLTqDsI

_____________________________________________________________

Labūnavos pagrindinės mokyklos projektas įsibėgėja

              Kėdainių r. Labūnavos pagrindinėje mokykloje nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. vykdomas projektas „C.L.E.V.E.R. – Children Learn English Very Easily and Rejoice“ pagal „Erasmus+“ programą, finansuojamą Europos sąjungos. Projekto svarbiausias uždavinys – anglų kalbos mokymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje smagiai, pasitelkiant žaidimus, dainas, šokius ir kitus vaikams lengvai įsimenamus būdus.

Gruodžio pradžioje Labūnavos pagrindinės mokyklos projekto komandos narės – mokytojos Sandra Galinienė ir Oksana Nečajeva lankėsi Ispanijoje, Sevilijos miesto Antonio Gala mokykloje. Šioje šalyje vyko antrasis partnerių darbo susitikimas.

Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos, Italijos, Slovėnijos, Portugalijos mokytojai ir darželių auklėtojai kartu dirbo, aptarė projekto veiklas, diskutavo, dalinosi gerąja patirtimi bei vedė užsiėmimus vaikams anglų kalba.

Projekte dalyvaujančios mokyklos atspindi savo šalies kultūrą ir mentalitetą. Įžengus į Antonio Gala mokyklą, buvo nesunku pastebėti, jog tai atvira, kūrybiškumą ir betarpiškus santykius tarp pedagogų, ugdytinių ir tėvų, skatinanti įstaiga. Buvome sužavėti ispanijos parterių pristatytu PBL mokymo metodu darželinukams. Tai inovatyvus, linksmas ir idomus būdas mokyti vaikus ankstyvame amžiuje ne tik anglų kalbos, bet ir kitų dalykų, jiems patiems nesuprantant, kad jie mokosi.

Antonio Gala mokykloje matomos vydomo projekto veiklos. Puošdami savo grupių aplinką, vaikai dar labiau gerina savo anglų kalbos įgūdžius. Kiekvienas įstaigos kampelis atpindi „Erasmus+“ projekto „C.L.E.V.E.R. – Children Learn English Very Easily and Rejoice“ pagrinindines idėjas ir temas.

Vesdami užsiėmimus dar kartą įsitikinome, kad mūsų bendras tikslas, sukurti metodai bei planai mokyti vaikus anglų kalbos ankstyvame amžiuje ne tik labai reikalingi, naudingi, bet ir veiksmingi, be to – smagūs. O juk mūsų laukia dar dveji metai mokymosi, dalijimosi, naujų atradimų bei pažinimo džiaugsmo!

Projekto koordinatorė Sandra Galinienė